ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Tytuł nie wyświetlany dla informacji

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2009-04-10 13:13:10 przez Użytkownik wprowadzający dane archiwalne

Akapit nr - brak tytułu

Kwiecień 2009 r.

27.04.2009 r.
40 osób odwiedziło Sanktuarium Maryjne w Licheniu. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią świątyni oraz zobaczyć najciekawsze miejsca związane z bazyliką. Duże wrażenie na wszystkich wywarła Golgota-kamienna góra położona na wysokości 25 metrów. Mimo niesprzyjającej pogody-bardzo silnego wiatru-niemal wszyscy zdecydowali się wejść na jej szczyt. Ciekawostki na temat bazyliki opowiadał uczestnikom pilot wycieczki Jarosław Wnorowski.
17 i 20.04.2009 r.
Uczestniczki grup: pomoc kuchenna, opiekunka dziecka, opiekunka osoby starszej oraz szwacz wzięły udział w wycieczce po Zielonej Górze. W piątek Ireneusz Gorzelanny – przewodnik, prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych oprowadzał kursantki m.in. po Palmiarni opowiadając o historii tego wyjątkowego miejsca. Uczestnicy wycieczki odwiedzili też Muzeum Dawnych Tortur oraz Muzeum Wina. W poniedziałek natomiast Jarosław Wnorowski- przewodnik, sekretarz Zarządu LSPT pokazał najbardziej atrakcyjne zabytki Winnego Grodu, o każdym opowiadając ciekawą historię. Panie dziwiły się bardzo, że tak wiele historycznych tajemnic kryje się w murach, obok których przechodzą codziennie i które z pozoru wydają się „takie zwyczajne”. Choć nogi bolały, kursantki chciały zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej. Pogoda dopisała, wycieczki były więc nie tylko bardzo pożyteczne, ale również przyjemne.
06.04.2009 r.
Uczestnicy wzięli udział w „Warsztatach Wielkanocnych” w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Głównym punktem programu było tworzenie pisanek. Najpierw odbyła się lekcja instruktażowa, następnie kursanci zabrali się do samodzielnej pracy. Za pomocą pszczelego wosku i specjalnych barwników tworzyli swoje własne, oryginalne pisanki. Okazało się, że w niektórych uczestnikach drzemie prawdziwy talent, bo kolorowe jajka wzbudziły podziw obserwatorów i nawet przez instruktora zostały określone „dziełami sztuki”. Po „pisankowych popisach” zwiedzano skansen. Wycieczka zakończyła wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
Dla grupy kasjer-sprzedawca był to ostatni dzień pobytu w CIS. Po sześciu miesiącach szkolenia nadszedł czas uroczystego wręczenia zaświadczeń, życzeń i wspólnych zdjęć. Kurs zakończył się pełnym sukcesem wszystkie uczestniczki znalazły pracę!
 
« powrót do poprzedniej strony