Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Konkursy

Szczegóły informacji

Ogłoszenie o otwartym naborze na partnera do wspólnej realizacji projektu Miasta Zielona Góra/Centrum Integracji Społecznej w ramach konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze

Informacja ogłoszona dnia 2017-09-11 15:30:12 przez Dariusz Jabłoński, informacja należąca do archiwum

Akapit nr 1 - brak tytułu

Działając w oparciu art. 33 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146, z 2015 r. poz. 378) Miasto Zielona Góra/Centrum Integracji Społecznej jako wnioskodawca (podmiot ubiegający się o dofinansowanie) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, Oś Priorytetowa VII Równowaga społeczna dla Działania 7.4 Aktywne włączenie w ramach podmiotów integracji społecznej, Poddziałania 7.4.2 Aktywne włączenie w ramach podmiotów integracji społecznej realizowane przez ZIT Zielona Góra, Konkurs Nr RPLB.07.04.02-IZ.00-08-K01/17 ogłasza nabór na partnera zainteresowanego wspólną realizacją projektu w ramach konkursu Nr RPLB.07.04.02-IZ.00-08-K01/17 ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego jako Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym – Lubuskie 2020.
 
Ogłoszenie o otwartym naborze na partnera zgodnie z art. 33 Ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146, z 2015 r. poz. 378) skierowane jest do podmiotów będących lubuskimi organizacjami pozarządowymi, których okres działalności wynosi co najmniej  5 lat.
 
1. Wymagany termin realizacji przedmiotu zamówienia: 
od 01 czerwca 2018 r. do 31 grudnia 2023 r. 

2. Zamawiający podzielił konkurs na 2 części z zastrzeżeniem, że jedna organizacja pozarządowa może złożyć ofertę dotyczącą  jednej części. 

3. Cel partnerstwa:
3.1. Dla części 1:
Celem partnerstwa jest wspólna realizacja zadań w zakresie projektu zmierzającego do reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia.
3.2. Dla części 2:
Celem partnerstwa jest wspólna realizacja zadań w zakresie projektu zmierzającego do reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
 
4. Zakres tematyczny:
4.1. Dla części 1:

Zadanie z zakresu działalności na rzecz reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym dotyczyć będzie utworzenia i prowadzenia Punktów Aktywizacji Społeczno-Zawodowej. Partner prowadzić będzie punkty dla 700 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego dla Miasta Zielona Góra. Utworzenie i prowadzenie Punktów Aktywizacji Społeczno-Zawodowej odbywać się będzie na zasadach określonych w Ustawie o zatrudnieniu socjalnym z dnia 13 czerwca 2003 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 1828).
4.2. Dla części 2:
Działania podejmowane przez partnera w projekcie będą obejmować poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne prowadzące do reintegracji społecznej i zawodowej, kursy i szkolenia oraz praktyki zawodowe umożliwiające nabycie nowych kwalifikacji i kompetencji zawodowych w specjalności pracownik fizyczny (praca przy zwierzętach, ogrodnictwo, sprzątanie i inne) oraz rozwijanie umiejętności i kompetencji społecznych, staże zawodowe. 
 
5. Propozycje działań partnera:
Współpraca w zakresie przygotowania, zarządzania i realizacji projektu.
Partner uczestniczył będzie w części zadań projektowych wskazanych przez Lidera, tj. Miasto Zielona Góra/Centrum Integracji Społecznej obejmujących w szczególności:
- rekrutację uczestników,
- reintegrację społeczną uczestników oraz:
5.1. Dla części 1:
- aktywizację społeczną 700 uczestników projektu oraz osób z ich otoczenia. Uruchomienie 22 Punktów Aktywizacji Społeczno-Zawodowej na terenie Zielonej Góry oraz miast i gmin Sulechów, Zabór oraz Czerwieńsk. Punkty mają być utworzone w ramach nowopowstałego lub istniejącego Klubu Integracji Społecznej. W każdym Punkcie zostanie zatrudniony opiekun. 
W zakresie działalności każdego Punktu przewidziano:
- zajęcia integracyjne dla uczestników projektu połączone z realizacją warsztatów szkoleniowych, w tym m.in. rękodzieła, gastronomiczne, gospodarcze, sportowe oraz zajęcia społeczno-edukacyjne dla dzieci w formie zajęć świetlicowych;
- doradztwo personalne – specjaliści z zakresu m.in. prawa, doradztwa finansowego, terapeuci uzależnień.
W ramach aktywnej integracji poprzez działalność Ochotniczych Straży Pożarnych przewidziano zajęcia specjalistyczne w zakresie kursów zawodowych dla uczestników oraz strażaków. W ramach realizacji zadania zostanie przeprowadzony dla wszystkich potencjalnych chętnych Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zakończony egzaminem zewnętrznym i wydaniem certyfikatu. 
5.2. Dla części 2:
- aktywizację zawodową uczestników poprzez szkolenia zawodowe w specjalności pracownik fizyczny (praca przy zwierzętach, ogrodnictwo, sprzątanie i inne). 
 
6. Przy wyborze oferty do realizacji zamawiający będzie kierował się kryterium:
6.1. W części 1:
a) Zgodność działań partnera z celem partnerstwa.
b) Wkład własny partnera w realizację projektu – dysponowanie bazą dostosowaną do potrzeb beneficjentów ostatecznych projektu (osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich otoczeniem).  
c) Doświadczenie w realizacji projektów aktywizujących osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenie do pracy zarobkowej i aktywności społecznej.
d) Dysponowanie doświadczoną kadrą w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz ich otoczeniem. 
6.2. W  części 2: 
a) Zgodność działań partnera z celem partnerstwa.
b) Wkład własny partnera w realizację projektu – obiekty i tereny dostosowane do potrzeb beneficjentów ostatecznych projektu (osób niepełnosprawnych).
c) Doświadczenie w realizacji projektów aktywizujących osoby niepełnosprawne do pracy zarobkowej i aktywności społecznej.
d) Dysponowanie doświadczoną kadrą w pracy z osobami niepełnosprawnymi.
 
7.    Sposób wyboru oferty przez Zamawiającego:
7.1.    W części 1:

• kryterium a – 10 %
• kryterium b – 20 %
• kryterium c – 30 %
• kryterium d – 40 %
7.2.    W części 2:
• kryterium a – 10 %
• kryterium b – 40 %
• kryterium c – 30 %
• kryterium d – 20 %
Wzór obliczania punktów: łączna liczba punktów po zsumowaniu kryterium od a do d. Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie zawierająca największą liczbę punktów. 
 
8.    Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą oraz spełniającą wymagane warunki Zamawiającego. 
 
9.    Opis sposobu przygotowania oferty:
Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest złożyć następujące dokumenty:
- formularz oferty wg załączonego wzoru – załącznik nr  1,
- informację dotyczącą zgodności działań partnera z celem partnerstwa oraz:
w części 1: 
- informację na temat wkładu własnego partnera w realizację projektu - dysponowanie bazą dostosowaną do potrzeb beneficjentów ostatecznych projektu (osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia), 
- informację na temat doświadczenia w realizacji projektów aktywizujących osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia,
- dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego partnera w postaci organizacji pozarządowej oraz umocowanie osób go reprezentujących,
- informację na temat dysponowania doświadczoną kadrą w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz ich otoczeniem,
- pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznoprawnych ani wobec innych podmiotów,
- inne dokumenty mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty,
w części 2: 
- informację na temat wkładu własnego partnera w realizację projektu – obiektów i terenów dostosowanych do potrzeb beneficjentów ostatecznych projektu (osób niepełnosprawnych),
- informację na temat doświadczenia w realizacji projektów aktywizujących osoby niepełnosprawne do pracy zarobkowej i aktywności społecznej,
- informację na temat dysponowania doświadczona kadrą w pracy z osobami niepełnosprawnymi,
- dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego partnera w postaci organizacji pozarządowej oraz umocowanie osób go reprezentujących,
- pisemne oświadczenie o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publicznoprawnych ani wobec innych podmiotów,
- inne dokumenty mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty.
Oferty należy składać na formularzu stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia zamieszczonym na stronie www.cis.bipzielonagora.pl  w siedzibie Centrum Integracji Społecznej przy ul. Staszica 4 pokój nr 1.1 (sekretariat), 65-175  Zielona Góra w zamkniętej kopercie z dopiskiem: Oferta dotycząca konkursu Nr RPLB.07.04.02-IZ.00-08-K01/17.
 
10. Miejsce i termin złożenia oferty:
a) Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 02 października 2017 r. do godz. 15.00 w siedzibie Zamawiającego, tj. w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze przy ul. Staszica 4, pokój nr 1.1 (sekretariat).
b) Oferta powinna być złożona w zamkniętej kopercie i zawierać informację, której części konkursu dotyczy (część 1 lub część 2). 
c) Oferta otrzymana przez Zamawiającego po terminie podanym powyżej zostanie zwrócona Oferentowi bez otwierania.
 
11. Ofertę pozostawia się bez rozpatrzenia w przypadku:
- złożenia po terminie,
- wycofania przez oferenta,
- braków formalnych.
 
12. Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:
1. Negocjowania warunków realizacji zadania.
2. Unieważnienia naboru bez podawania przyczyny.
3. Zmiany szczegółowego zakresu działań przewidzianych dla partnera projektu, z chwilą jego dofinansowania.
Ostateczną decyzję w sprawie wyboru partnera projektu podejmuje Dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze.
Pełna dokumentacja konkursowa dotycząca konkursu Nr RPLB.07.04.02-IZ.00-08-K01/17 znajduje się na stronie www.rpo.lubuskie.pl.
Podano do publicznej wiadomości poprzez opublikowanie na stronie internetowej Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze pod adresem www.cis.bipzielonagora.pl. 
 
13. Miejsce i termin otwarcia oferty:
Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 03 października 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego, tj. w Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze przy ul. Staszica 4, pokój nr  1.8.
 
14. Osobą uprawnioną do kontaktów z oferentami jest Anita Buraczewska, tel. 68 455 36 73.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Centrum Integracji Społecznej
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Anita Buraczewska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-09-11
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Anita Buraczewska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-09-11 15:23:30
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-09-11 15:30:12
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-09-11 15:31:29
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
3236 raz(y)